Zbultran

logo

Výlet do Panenského Týnce se zastávkou u Kamenného pastýře

Panenský Týnec

Panenský Týnec

V 8 ráno jsme nastoupili do Hrošího autobusu a vyrazili do Klobůk s cílem prohlédnout si menhir Kamenný pastýř. Jedná se o asi 3,5 metrovou kamenou stélu z z tmavého železitého křídového pískovce, kterou zkoumali významní badatelé své doby pánové J. N. Woldřich a J.L.Píč. Druhý jmenovaný dal u kamene roku 1898 kopat a ukázalo se, že kámen byl vztyčen uměle, pravděpodobně v době bójské. Podle vyprávění místních obyvatel byl menhir původně obklopen šesti až dvanácti menšími kameny (snad kruhem menších megalitů). Dle pověsti se jednalo o ovečky zkamenělého pastýře. Dle esoteriků je zde silné energetické pole, které se dá využít k léčení. Jakýsi pitomec se pokusil kámen vyzdobit pokusy o runy.

Ke Kamennému pastýři dorazil Ruda a dále jsme pokračovali spolu k pivovaru v Zichovci, odkud jsme již pokračovali pěšky po modré TZ. Matýsek šel / jel vždy napřed na svém odrážedle a velmi těžko se mu vysvětlovalo, že jet při kraji znamená opravdu při kraji a ne uprostřed vozovky. Cesta byla pěkná i když ne moc vhodná pro kočárek s dalším menším účastníkem pochodu Péťou. Snažili jsme se dodržet harmonogram, protože jsme měli v Zichoveckém pivovaru zamluvený stůl na jednu hodinu odpoledne. Dorazili jsme do nedostavěného chrámu v Panenském Týnci. Je to nádherné a energeticky silné místo. Snad by tu mohla být pohřbená Anežka Česká. I toto místo je velmi energeticky silné a léčivé, působí proti depresi, zmírňuje následky mozkové mrtvice a v neposlední řadě posiluje imunitu. Petra cítila silné mravenčení v nohách a kolenech. To že toto místo pomohlo již mnoha lidem dosvědčují i sošky porcelánových andílků v dírách po středověkém lešení.

Já tu nechal energeticky nabít křížaly, abych je mohl poskytnou dále, dále pak chlebové placky a buchtu, co jsem dostal od Jindry. O jednu z placek se s námi podělil poutník Hroch. V nově dostavené barokní věži je krámek, kde jsem nebyl, ale děda P. s Hrochem vyprávěli, že to stálo za to, hlavně kvůli příjemnému prodavači. Tak snad příště, rád bych se sem vrátil. Léčitelé tvrdí, že místo je třeba navštívit alespoň 6×, aby byly pozitivní účinky patrné. O místě se zmiňuje i pořad ČT2 Tajemné energie z cyklu Pološero.

Zde na cizím videu je hezky vidět Kamenný pastýř i chrám v Panenském Týnci a další

Nedalo se nic dělat, museli jsme vyrazit zpět. Malý Péťa začal vřískat, protože mu byla zima na nožičky ale byly mu sundány boty a zabalen do deky konečně usnul. Do pivovaru jsme dorazili včas, vlastně o trochu dříve. Pozdravili jsme se s Rosťou, Denisou a dcerami, kteří výlet absolvovali autem a dali se do degustace místních piv. Kromě Sokolíka, Krahulíka, Motáku a Magora měli ještě speciál ležák. Dal jsem si tu vynikající tataráček z pivního sýra s 6 topinkami, který všem doporučuji. Jak jsem se degustací rozdováděl, začal jsem dělat ostudu neboť jsem předváděl variantu tanga, co nás učil pan Plamínek na minulé taneční lekci. A jak jsem měl v traktorové podrážce obuvi bláto, které stačilo vyschnout, začalo se drolit a zanechal jsem za sebou nehezkou spoušť na podlaze, kterou dva číšníci okamžitě profesionálně zlikvidovali.

Rozloučili jsme se s Rudou a Rosťou a vyrazili do Slaného (byl při cestě), kde jsme se stavili na několik piv včetně specielní růžové Valentýnské IPY, kterou zprvu děda P. odmítal si objednat, kvůli nezvyklému přibarvení červenou řepou a které jsem později, když si ho přece jen objednal překřtil, dehonestujícím názvem. Tímto se všem omlouvám, za to, co jsem tam ztropil :-P.

Hrochův deníček je zde.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček