Zbultran

logo

9. Tradiční výlet z Valečova (tentokráte do Valečova)

Valečov 2014

Valečov 2014

Již 9. tradiční výlet z Valečova se letos konal v sobotu 27.12. 2014. Vyrazili jsme ráno autem na Valečov. Brali jsme jen Hrocha, protože paní B. je nastydlá a nemohla hlídat děti. Včera bylo plus 10 stupňů, dnes ráno je –5°C a dokonce i trochu nasněžilo (asi 2 cm).

Na startu se nás sešlo 8 dospělých, Adámek a dva psi. Vyrazili jsme krátce po 8., abychom dali šanci případným opozdilcům.

Na hradě Valečov jsme si zvenčí prohlédli bufet, který otevíral až v 9 a vyrazili jsme po zelené TZ směrem na Novou Ves. Po prvních pár kilometrech jsme otevřeli suché slovenské tokajské z roku 2006 a bylo dobré. V Nové Vsi jsme se trochu poztráceli. Hroch hledal zkratku, já se pro něj vracel a chvíli trvalo než jsme se navzájem všichni našli. Otevřel jsem Portské, ale Adámek, který nedostal, se roztřásl zimou a musel se s Mamkou Ajkou a taťkou Martinem vrátit na Valečov k autu. Dorazili pak autem do Přihraz, kam jsme my ostatní mířili po žluté TZ. Když jsme se spojili s modrou TZ, pokračovali jsme po ní, neb někdo prohlásil, že si to tak zkrátíme a dojdeme zbytek výpravy, který měl rychlejší krok neboť ho tvořili převážně řidiči a ti tedy nemohli cestou popíjet. Posoudit to můžete na mapce zde.

Po šíleném sestupu po červené TZ jsme se konečně ve 12:05 ocitli v Příhrazech v restauraci Pod kaštany. Čekal tu zbytek výpravy včetně Ajky a Martina s Adámkem. Měli tu opravdu malé porce a tak jsme si oba s Hrochem museli dát oběd dvakrát, abychom se alespoň trochu najedli. Pivo s lávovým efektem si tu nikdo nedával a podle toho také chutnalo. Ajka a spol. vyrazili domů, zbytek výpravy pak napřed a už jsme je nespatřili. Vydali jsme se kolem bazénu po červené TZ do nepříjemného kopce a pak po žebříkách a podél strmých srázů až na Krásnou vyhlídku. Tady byla otevřená hospoda, poprvé za 9 let. Sem dorazil z opačného směru od Valečova Ivošek s Kačenkou a psím důchodcem Kačenkou a juniorem (také psím) Kubíkem. Povečeřeli jsme a Ivošek vyrazil napřed na Valečov pro auto, protože už se stmívalo, já na vrch Mužský a pak s ostatními po silnici směr Valečov po zelené TZ. Někde u Skalky, tam, kde se napojuje červená TZ, nás vyzvedl Ivošek a dovezl nás poslední kilometr na parkoviště pod Valečovem. Poděkovali jsme, udělali cílové foto a v 18:00 ukončili výlet. To už byla úplná tma.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček