Zbultran

logo

Izrael 2016 - poslední den

Museum of Art v Tel Avivu

Museum of Art v Tel Avivu

Po včerejším výbuchu jsme nevěděli, zda máme jet autobusem nebo vlakem. Naštěstí přijel Avraham, pan domácí, a dobře nám poradil. Jirka chtěl navštívit Art museum a prohlédnout si domy postavené ve stylu Bauhausu. Busem MHD a pak vlakem by nám to do Tel Avivu trvalo 3 hodiny, to bychom nic nestihli. Autobusem 480 z CBS jsme tam byli za polovinu času a navíc jezdil každých 10 minut.

Zeptal jsem se vojáka na cestu a ukázal mu mapu. Chtěl po mě navigaci nebo mobil s ní, to jsme neměli a tak nám ukázal alespoň směr. Jirka se vyptával na cestu okolojdoucích a velmi se divil, že neznají cestu. Říkal jsem mu, že o umění se zajímá tak 5% obavatelstva, čemuž nechtěl věřit. Nakonec jsme ale Tel Aviv museum of Art našli a měli otevřeno. V museu neměli bezpečnostní rentgen a tak nám prohledávali batohy plné špinavých ponožek a použitých spoďárů. První byl Jirka a musel jednotlivé použité svršky vkládat do průhledné igelitky. Paní šatnářka vycítila, že mu to není příjemné a prohlásila: „Welcome to Izrael“.

Začali jsme novou budovou, kde byli různé instalace, výstava stavebních plánů, videoarty. To mě příliš nezaujalo. Vydali jsme se do staré budovy a prošli jí. Ochutnávku děl najdete ve foto galérii dole. Až úplmě naposledy jsme objevili výstavu Starých mistrů. Byla úplně ve sklepě. Mohlo nás to napadnout, že tam to bude nejbezpečnější před raketami z pásma Gazy. Na prohlídku jsme měli už jen půl hodiny, abychom stihli vlak na nádraží. Počkali jsme až Jirka dojí svačinu a v poklusu jsme se vraceli na nádraží. Modlil jsem se, aby tam měli rentgen a nemuseli jsme vybalovat batoh. Naštěstí tam rentgen byl a jediný, kdo zdržoval jsem byl já, protože mi tam našli vývrtku a vyptávali se na co jí mám. Nakonec jim stačil slib, že jí ve vlaku nevyndám.

Nakonec všechno dobře dopadlo. Na letišti jsme byli včas, vytiskli jsme si palubní lístky, bezpečnostním pohovorem i prohlídkou jsme prošli. Problém nastal až před nástupem do letadla. Začal tam nějaký zmatek a pak nám jedna rusky hovořící dáma vysvětlila, že letí jiné letadlo a že palubní lístky neplatí. Vyměnili jsme je a s hodinovým zpožděním jsme nastoupili do letadla. Letěli jsme rychle, a tak pilot ze zpoždění půlhodinu nahnal.

Přechod na Co se do reportáže nevešlo.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety