Zbultran

logo

7. tradiční turistický pochod Borek - Valečov

1. Na startu v Borku pod Troskami

1. Na startu v Borku pod Troskami

Tak jsme to zvládli, další, již 7. ročník, vánočního pochodu je za námi. Šli jsme v pátek 28.12.2012 z Borku na Valečov po této trase: http://www.ma­py.cz/s/5I2y

Ráno jsme pospíchali, abychom byli u Hrocha před domem, kde byl sraz, včas. Byli jsme tam dokonce o deset minut dříve, což je úspěch. Z domu vyšel Hroch a začal chystat auto, aby pobralo 8 človíčků. Pak dorazil Petr Maším a slečna doktorka Aňa a nakonec Jindra s oběma dětmi.

V Borku jsme byli o půl deváté a Petr M. začal tahat z batohu dort, který nám poslala jeho Zuzanka. Dort se bohužel roztekl a tak ho měl část v batohu. Hledal igeliťák, tašku a ubrousky a lžíci aby se to dalo sníst. Takže na trať jsme vyrazili v devět. Hroch dostal na první etapu od Jindry Matyase a jeho dotaz, zda si Jindra myslí, že to je dobrý nápad, zůstal nezodpovězen. Hroch pak malého nesl většinu cesty na krku …

Na oběd do Příhraz jsme dorazili v jednu. Petra tu skončila a na závěrečnou etapu jsme vyrazili už jen čtyři. Slečna Aňa nám cestou vyprávěla o škodlivosti přemíry pití alkoholu a domluvili jsme se na přednášce někdy v hroším klubu. My ostatní se domníváme, že píti víno je zdravé a nejsme v tom sami, viz tyto odborné články.

Se setměním jsme dorazili pod hrad Valečov. Jindra s autem tu nebyla a tak jim Hroch zavolal. Pokračovali jsme do centra Bosně a tam jsme se konečně našli. Ušli jsme podle Hrochovy GPS přes 22 km a moc se nám to líbilo i když v nohách to bylo znát. Dlouho jsme totiž nikde nechodili. Petr Mašín se těší na Bacín, pochod za kocourem Mikešem a za Rumcajsem. Tak máme na první čtvrtletí roku 2013 co dělat :-).

Krátké video.

Připomínka předchozích ročníků: šestý, pátý, čtvrtý, třetí, druhý a první.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Uskutečněné výlety