Zbultran

logo

5. ročník výstupu na Bacín (2015)

Bacín 2015 (start v Litni)

Bacín 2015 (start v Litni)

Sraz byl na hlavním nádraží dole u pokladen v 8:20. Byl jsem tam v 8:07 a byl jsem první. Na čas přišel Hroch a pak ještě Petr, Jirka a Ondra. Opět se ukázalo, že slibům a „lajkům“ na FB nemá smysl věřit. Va vlaku se ozval Erik s Davídkem, který vyrazil pro jistotu o hodinu dřív, že čeká na přestupu v Zadní Třebani.

Tady už čekal vlak na Liteň. Scháněli jsme se po bratru Otci Petrovi, ale nikde nebyl přestože vlak od Plzně již odjel. Nastoupili jsme tedy a ochutnali jahodové rumbardíno, můj vynález, který kromě Erika všichni odmítli. Zavolal jsem bratru Otci Petrovi a zjistil jsem, že leží v posteli neboť ho chytla zádíčka.

První zastávka byla samozřejmě v samoobsluze, kde měli náramně vypečené houstičky a uzeniny všeho druhu. Hroch zakoupil bůček a dvě nohy půlmetrové klobásy, že je větší a tak že mu to stačí. A protože klobásy byly bezlepkové, koupil si i Ondra a Erik. Vyrazili jsme po zelené TZ vzůru do kopce Mramor. Nejprve jsme se roztáhli do délky a poté jsme počkali na Erika, který šel Davídkovým tempem a nechtěli jsme mu utéct bez rozloučení jako loni. Připili jsme si, dali si čokoládu se sušenou švestkou a mandlí od Borata a konečně jsme už jen v pěti dorazili pod Bacín k díře v zemi, kam naši předkové házeli i lidské oběti. Zapáli jsme svíčky a mě spadla dolů. Vlezl jsem tam pro ní, to šlo snadno, zpět už to bylo horší. Ondra mě naštěstí vytáhl za ruku ven. Je silný a pravidelně posiluje. Dali jsme si řecké mešní víno z ostrova Santorini a domácí kváskový chláb, který upekl Jirka. Obojí bylo luxusní. Sešli jsme z Bacína a napojili se znovu na zelenou TZ. Odbočili jsme do lomu pod vrchem Plešivec, který na turistické mapě nemá jméno. Po zdolání pískového srázu o 45 stupních, každý svým způsobem, nejoriginálněji to pojal Hroch viz video, jsme stanuli na břehu jezírka.

Voda byla teplá, neboť nebyla pokrytá ledem. Já, Jirka a Petr jsme se vykoupali a když jsme vylezli koukáme, že Hroch nám zkolaboval. Po pár minutách se nám ho podařilo přivést k vědomí a vyrazili jsme podpírajíc Hrocha zpět k silnici, kde jsme ho naložili do přivolané sanitky. Musel jet sám, protože nikdo jiný s ním jet nesměl. Hrocha dopravili do Berouna, dali mu kapačku a pozorovali ho přes přístroje. Původně slibovali, že ho prohlédnou a propustí ještě ten samý den. Dali jsme jim pro ten případ telefon na Petru, která by pro něj přijela. Nakonec si ho tam nechali a tak Jindře zavolal sám.

Nám nezbylo nic jiného než cestu dokončit. Jediná světlá stránka konce cesty byla domácí limonáda v restauraci U Berounky.

Erikovy fotky jsou zde.

Mapa trasy je zde.

Zbultran

poslat zpětnou vazbu k článku

Koukněte na autora na akupunktuře.

so 27. dubna 2019

Půjde se v sobotu 27. dubna. Sraz na Smíchovském nádraží 8:30. Vlakem z Praha Smíchov v 8:46 do Loděnice 9:23. (Vlak z Plzně přijede v 9:34) Takže tu počkáme na bratra Petra. Je tu museum Ostře sledovaných vlaků, které se tu točily. Pak jdeme po zelené TZ ke Kapli sv. Antonína Paduánského se studánkou. Po zelené TZ se vrátíme na rozcestí s modrou TZ a pokračujeme po ní až na rozcestí se zelenou Bubovice – u lomu a po zelené na červenou Propadlé vody. Po červené TZ pak do Sv. Jana pod Skalou a pak Cestou Vojty Náprstka do Berouna na nádraží. Trasa na mapě – https://mapy.cz/s/3q5WH

© Zbultran | Mapa stránek | Napište nám | rss RSS Úvodní stránka | rss RSS Zbultranův deníček